Web Raporlama Servisi

Siivo’da, web sitesi denetimine yaklaşımımız, arabanızı tam bir check-up için servise getirmeye benzer – sitenizi daha başarılı hale getirecek iyileştirmeleri belirlemek için sitenizin her yönünü inceleriz. Ardından bir aksiyon planı oluşturup, sitenizin rakiplerinin önüne geçmesi için gerekli tüm adımları atıyoruz.

Siivo Web Raporlama Servisinden Ne Beklemelisiniz?

Öncelikle, bir SEO uzmanımız, reklamcılık ve optimizasyon çalışmalarınızı değerlendirmek için mevcut pazarlama yaklaşımlarınızı inceleyecektir. Web sitenizin analitiği, izleme verileri, geri bağlantılar ve anahtar kelime etkinliğinin tek tek gözden geçirilmesi dahil olmak üzere, web sitenizin şu anda nasıl performans gösterdiğine ilişkin ayrıntılı ve kapsamlı bir rapor alacaksınız. Dilerseniz, trafiğinizi ve SEO performansınızı rakip sitelerinkilerle karşılaştırmanıza olanak tanıyan bir rapor da hazırlayabiliriz, böylece rekabetiniz için neyin işe yaradığı konusunda size fikir verebiliriz.

Ardından, içerik departmanımız tüm site sayfalarınızı analiz edecek. Profesyonel bir editör içeriğinizi gramer ve yazım açısından incelerken, bir içerik danışmanı içeriğinizin hedef kitlenizle alakalı olup olmadığını belirler. Editör, izninizle, içeriğinizdeki tüm hataları düzeltecek ve hatta gerekirse içeriği tamamen yeniden yazacaktır. Site içeriğinizi yeniden yazmamızı sağlamak, mesajınızın net bir şekilde yayınlanmasını ve hedeflemeye çalıştığınız kitle için etkili ve ilgi çekici olmasını sağlayabilir.

Daha sonra profesyonel bir yazılımcı  web sitenizin kodunu inceleyecek, hataları kontrol edecek ve kodunuzun endüstri tarafından onaylanmış en iyi uygulamalar kullanılarak yazıldığından emin olacaktır. Uzun veya yanlış CSS kodu web sitenizin yavaş yüklenmesine neden olabileceğinden, bu sürecin çok önemli bir parçasıdır. Ziyaretçiler yavaş yüklenen web sitelerinden uzaklaşmakta ve yavaş yükleme süreleri de arama sonuçlarında kötü sıralamalara neden olmaktadır.

Bir web geliştirme uzmanı daha sonra sitenizdeki tüm reklamları analiz edecek ve mobil kullanılabilirlik gibi önemli tasarım öğelerini kontrol edecektir. Ayrıca bir tasarımcı, sitenizin tasarımını birleştirmek için önerilerde bulunurken, optimumun altında olan sayfalar için olası yeniden tasarımlarla ilgili geri bildirim ve fikir sağlayacaktır. Tasarımcı, istenirse markanız için yeni bir logo oluşturmak için pazarlama ekibiyle birlikte çalışabilir.

İlgi Çekici Bir Sosyal Medya Stratejisi ile Müşterilerinizle Bağlantı Kurun. Kalabalıktan sıyrılmak ve sosyal medya görünürlüğünüzü artırmak için şimdi ücretsiz fiyat teklifi alın veya sohbete başlayın Whatsapp!

Neden Web Raporlaması?

Web tasarımı analizi

Analiz edeceğimiz ilk yönlerden biri, web sitenizin tasarımı ve yapısıdır. İnsanların yüzde otuz sekizi çekici değilse bir web sitesiyle etkileşime girmeyi bırakıyor. Hedef kitleniz görsel olarak çekici bir site görmek istediğinden, tasarımının ve işlevselliğinin sunulduğundan emin olmak için web sitenizi analiz edeceğiz.

Sayfa hızı analizi

Web sitenizi iyileştirmek için en kritik faktörlerden biri sayfa hızınızı analiz etmektir. Kullanıcılar yavaş yüklenen sayfaları beklemekten hoşlanmazlar. Yüklenmesi üç saniyeden uzun sürerse kullanıcıların yüzde elli üçü sayfanızı terk etmektedir. Hedef kitledeki kullanıcılar bilgiye hızlı bir şekilde erişmek istemektedir.

SEO analizi

SEO, işletmenizin çok önemli bir parçasıdır. Güçlü bir SEO stratejisi, işletmenizin ilgili arama sonuçlarında görünmesine ve sayfanıza daha nitelikli trafik çekmesine yardımcı olur. Siivo'da, nereleri iyileştirebileceğinizi görmek için mevcut SEO stratejinizi denetlemekteyiz.

İçerik analizi

İçerik pazarlama stratejiniz sayfanıza değerli trafik çeker. Güçlü bir içerik pazarlama stratejiniz yoksa, web sitenizi çevrimiçi büyütme verme fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

UX analizi ve test servisleri

Kullanıcı deneyimi (UX), web sitenizdeki en kritik faktörlerden biridir. Potansiyel müşterileri sayfanızda daha uzun süre tutmak istiyorsanız, hedef kitlenize olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamalısınız.

Social Media raporlama servisi

Web siteniz ve sosyal kanallarınız, işletmenize açılan sanal mağaza pencereleridir. Ne yaptığınız, kim olduğunuz hakkında bir hikaye anlatmalı ve potansiyel müşterilere ürünlerinizin veya hizmetlerinizin onlar için olup olmadığına dair anında fikir veren tasarım ipuçları sunmaları gerekir.

Kullanıcıların% 68’inden büyük bir kısmının, yorumları okumak için genellikle doğrudan bir işletmenin sosyal medya profiline gideceğini biliyor muydunuz? İşletmeniz bir ürün satsa da bir hizmet sunsa da, çevrimiçi müşteriler markanız hakkında konuşan gerçek insanları görmek ister. Ne sunmanız gerektiğini ve bunun zamanlarına ve paralarına değip değmeyeceğini görmek isterler. İşletmeniz sosyal medyada kurulu değilse ve işletmenizin güçlü bir sosyal medya stratejisinden yararlanabileceğini düşünüyorsanız, sohbet etmek için bizimle iletişime geçin

Çevrimiçi pazarlama stratejiniz için web denetimi neden önemlidir?

Web denetimi, hedef kitlenizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur

Web analiziniz, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Hedef kitleniz için çalışan bir web sitesi oluşturmanız çok önemlidir. Web sitenizi analiz ettiğinizde, hedef kitlenizin ilgisini çekmede ve sayfanızda kalmalarını sağlamada etkili olup olmadığını görebilirsiniz. Sitenizin hangi yönlerinin hedef kitleniz için işe yaradığını ve daha fazla etkileşim için web sitenizi nerede geliştirebileceğinizi anlayacaksınız.

Web denetimi daha iyi içerik oluşturmanıza yardımcı olur

İçerik, işletmenizi pazarlamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Web sitesi analizi, sayfanıza daha değerli trafik çekmenizi sağlayan daha iyi içerik oluşturmanıza yardımcı olur. İçeriğinizi analiz ettiğinizde, hangi içerik parçalarının en çok ziyareti sağladığını görürsünüz. Ayrıca, kitlenizin en çok hangi içerik üzerinde zaman geçirdiğini ve insanların bir içerikten ne sıklıkla hemen çıktığını da göreceksiniz.

Web sitesi denetimi, arama görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur

Web sitesi analiz hizmetlerine yatırım yaptığınızda, arama görünürlüğünüzü iyileştirmeye yardımcı olursunuz. Arama görünürlüğü, işletmenizin büyümesine ve yeni potansiyel müşteriler elde etmesine yardımcı olmanın çok önemli bir parçasıdır. Arama, bir ürünün hazırlanmasında, araştırılmasında ve satın alınmasında baskın bir rol oynar. İşletmenizin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak istiyorsanız, web analiz hizmetleri, şirketinize arama sıralamanızı nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda bilgi sağlayacaktır.

Web sitesi denetimi, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekmenize yardımcı olur

Sosyal medya pazarlamanızı gözden geçirmek, daha iyi sonuçlar sağlayan bir strateji oluşturmanıza yardımcı olur. Stratejinizi değerlendirdiğinizde, işletmeniz için neyin işe yaradığını ve stratejinizin nerede iyileştirilmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu, işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri ve dönüşüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Siteniz nasıl performans gösteriyor? Hemen bir web sitesi analizi satın alın.
Whatsapp’tan bize yazın!

Daha Fazla Müşteri Adayına mı İhtiyacınız Var?

Gerçekten işinizi büyütmek istiyorsanız, daha fazla müşteriye ihtiyacınız var.

Bunda başarılı olduğunuzda, herhangi bir işi istediğiniz kadar büyütebileceksiniz. 

En fazla potansiyel müşteriyi elde etmek için, pazarlama dönüşüm adımlarının her bölümü için bir satış stratejisine ihtiyacınız olacak.

Özelleştirilmiş sosyal medya reklamcılık hizmetimiz için bize ulaşın.